• تاریخ: دی ۱۳, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 2727

مرکز هنر پردیس در جزیره هرمز خلیج فارس

مرکز هنر پردیس یا موزه دکتر نادعلیان یکی از ظرفیت های گردشگری هرمز است که برای تعداد زیادی از مردم اشتغال ایجاد کرده است. ...

مرکز هنر پردیس در جزیره هرمز خلیج فارس

به گزارش ایجرود خبر به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ موزه و نگارخانه دائمی دکتر احمد نادعلیان در جزیره هرمز محلی است که آثار این هنرمند محیطی شناخته شده در عرصه های ملی و بین المللی در آنجا به نمایش گذاشته شده است. این مکان در محله قدیمی شهر هرمز واقع شده است و از ابتدای نورزو ۱۳۸۸ با نام هنرمند سرا راه اندازی شد. این خانه که تا قبل از تبدیل شدن به موزه پاتوقی برای افراد معتاد بود این روزها میهمانانی از سراسر جهان دارد. در این موزه آثاری از زنان و هنرمندان هرمزی به نمایش گذاشته شده است و هر گوشه آن درسهایی برای زندگی بهتر ترسیم شده است. دکتر نادعلیان با آموزش زنان هرمزی توانست بسیاری از آنان را به اشتغال در صنایع دستی تشویق کند و خانه های اطراف نیز به محلی برای استراحت گردشگران و صرف غذاهای بومی و محلی تبدیل شده است.

اگر کوچه های نقاشی شده با خاک های رنگی هرمز را دنبال کنید به خانه ای قدیمی می رسید که این خانه در کنار دیگر خانه های مجاور بهترین فرصت را در اختیار گردشگران قرار می دهد تا بیشتر با فرهنگ، آداب و رسوم مردم هرمز آشنا شوند.

انتهای پیام/ش

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست