• تاریخ: دی ۱۳, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 2733

نظارت بر مراکز فروش لوازم آرایشی و بهداشتی در زنجان افزایش می یابد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح ساماندهی آرایشگاه‌ها و مغازه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی در زنجان گفت: این طرح در زنجان اجرا می‌شود. ...

به گزارش ایجرود خبر، به نقل از  موج رسا, مرتضی ممیزی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در نخستین روز اجرای این طرح‌، تعدادی از واحدهای آرایشگاه زنانه بطور سرزده مورد بازرسی واقع و از تعداد ۴ واحد‌، تخلفات متعدد مشاهده‌، طی صورتجلسات تنظیمی به شعب تعزیرات حکومتی استان زنجان ارجاع شد.

وی تصریح کرد: بر حسب بخشنامه سازمان تعزیرات حکومتی درخصوص نظارت بر آرایشگاههای زنانه‌، طرحی با محوریت ادارات کل تعزیرات حکومتی سراسر کشور به مدت ۳ ماه آغاز شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان ابراز کرد: در استان زنجان نیز این طرح توسط اداره کل تعزیرات حکومتی استان با همکاری سازمانهای مربوطه آغاز و از کلیه واحدهای آرایشگاه زنانه بطور سرزده بازرسی کامل بعمل می‌آید.

وی با اشاره به مهمترین اولویتهای اجرای این طرح در استان زنجان افزود: این طرح با هدف  پیشگیری ،فرهنگ سازی ، حمایت از حقوق مصرف کنندگان و غیره با همراهی همه دستگاه‌های نظارتی در سراسر کشور به طور همزمان اجرا می‌شود.

ممیزی افزود: موارد مهمی که در گشت‌های مشترک مورد بررسی می‌کنند برخورد با لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی، تاریخ مصرف گذشته و قاچاق و همچنین گرانفروشان است.

وی عدم نصب نرخنامه را از تخلفات لوازم آرایشی و بهداشتی عنوان کرد و افزود: تداخل صنفی (ارائه خدمات سایر صنوف ازجمله: فروش لوازم آرایشی و بهداشتی‌، بدلیجات پوشاک‌، دخالت در امور خدمات بهداشتی – درمانی از تخلفات در این حوزه است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان عدم ارائه فاکتور، عدم استفاده از مواد استریل و یک بار مصرف، عدم نصب گواهینامه‌های مهارتی، بررسی مواد اولیه استفاده شده در آرایشگاه‌ها را از مواردی عنوان کرد که در این طرح مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی اجرای عملیات گشت‌های مشترک را از دیگر اقدامات انجام شده در زنجان عنوان کرد و گفت: همه آرایشگاههای زنانه و انبارها‌، فروشگاهها و عرضه کنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی در این طرح به عنوان هدف بوده و در چارجوب مقررات سازمان با تخلفات آنها برخورد لازم و موثر انجام پذیرد.

ممیزی گفت: ساعات مراجعه بازرسان علاوه بر ساعات اداری‌، در ساعات غیراداری به منظور کنترل و نظارت دقیق‌تر انجام می‌شود.

وی گفت: در نخستین روز اجرای این طرح‌، تعدادی از واحدهای آرایشگاه زنانه بطور سرزده مورد بازرسی واقع و از تعداد ۴ واحد‌، تخلفات متعدد مشاهده‌،طی صورتجلسات تنظیمی به شعب تعزیرات حکومتی استان زنجان ارجاع شدند.

انتهای پیام/ع

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست