• تاریخ: دی ۱۳, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 2736

دولتمردان عربستان امروز به مرز جنون سیاسی رسیدند

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با بیان اینکه دولتمردان عربستان به مرز جنون سیاسی رسیده اند، گفت: عربستان دارای حکومتی بر پایه خشونت و بغض نسبت به دیگران است. ...

به گزارش ایجرود خبر؛ حجت‌الاسلام علی متین در گفت ‌و گو با خبرنگار موج رسا, با اشاره به اولین سالگرد اعدام شیخ نمر، اظهار کرد: سردمداران عربستان امروزه با مشکلات و بن بست های فراوانی روبه رو شده اند که اعدام شیخ نمر جنایتی هولناک بود که برای ادامه حیات خود مرتکب شده اند.

وی با بیان اینکه حکم اعدام شیخ نمر به همراه ۴۶ نفر دیگر اعم از شیعه و سنی که اغلب آنها توسط رژیم عربستان تروریست معرفی شده بودند به اجرا درآمد، افزود: اعدام شیخ نمر راه انحطاط حکومت آل سعود را کوتاه کرد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با بیان اینکه بدون تردید این حکم نشان از اندیشه ‌های باطل آل‌سعود بود، بیان کرد: حکم ظالمانه علیه شیخ نمر با هدف خاموش کردن حرکت بیداری اسلامی صورت گرفت.

حجت‌الاسلام متین با بیان اینکه اعدام شیخ نمر زلزله‌ای را بر آل‌سعود تحمیل کرد که در پایان منجر به سقوط آل ‌سعود می‌شود، اظهار داشت: اعدام شیخ نمر علاوه بر اینکه یک جنایت بشری بود توهین به اسلام و روحانیت نیز است.

وی با بیان اینکه شهادت در راه هدف و آرمان الهی از جمله افتخارات روحانیت شیعه است و حکم شیخ نمر نخستین حکم اعدام یک روحانی شیعه نیست و در طول تاریخ و مبارزات علیه ظلم و استکبار، احکام زیادی به همین منظور صادر شده است، اضافه کرد: روحانیت شیعه همیشه برای شهادت در راه خداوند آماده است و دشمنان فکر نکنند که با اعدام یک روحانی شیعه این رودخانه پرخروش از حرکت باز می‌ایستد بلکه افراد دیگری جای او گرفته و راهش را ادامه می‌دهند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با بیان اینکه پرچم شیخ نمر هیچگاه بر روی زمین نخواهند ماند، تصریح کرد: با شهادت شیخ نمر چیزی از اقتدار و عظمت شیعه کم نشد بلکه ده‌ها شیخ نمر دیگر ظهور پیدا کرد.

حجت‌الاسلام متین با بیان اینکه ظلم ‌ها و جنایت ‌های رژیم کودک‌کش و جنایتکار سعودی با اقدامات وحشیانه‌ای که این رژیم در منطقه انجام می‌دهد بر کسی پوشیده نیست، بیان کرد: رژیم سعودی بداند که خون ‌های بی گناه هزاران زن و کودک مسلمان و مظلوم دامنشان را خواهد گرفت و آنها را نابود خواهد کرد.

وی با بیان اینکه تشکیل گروه ‌های سلفی و تکفیری نتیجه تفکرات و اعتقادات غلط سعودی‌ها است، گفت: مسئولیت دفاع از دین و اسلام از دوش کسی برداشته نیست و همه باید در دفاع از دین مشارکت داشته باشند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با بیان اینکه رژیم آل سعود وابسته به شیطان بزرگ است، تصریح کرد: امروز مردم دنیا همراه نظام اسلامی است، ولی سردمداران و مستکبران از جمله آل سعود تاب و تحمل این اقتدار را ندارند.

گفتنی است، “شهيد شيخ نمر باقر النمر” یک مجتهد شیعه و فعال حقوق بشرعربستانی بود که در سال  ۱۳۷۹ قمری در عوامیه متولد و در پی اعتراضات شیعیان عربستان در سال ۲۰۱۲ بازداشت شد.

شهيد نمر در روز چهارشنبه ۱۵ اکتبر ۲۰۱۴ در دادگاه جنایی عربستان سعودی به دلیل اقدام علیه امنیت ملی و محاربه، به اعدام با شمشیر و به صلیب در انظار عمومی محکوم شد.

سرانجام شیخ نمر ۲ ژانویه ۲۰۱۶ با حكم ناعادلانه اين حكومت بي پايه و اساس به دليل حمايت ايشان از نام مولايمان “علي” (ع) و دفاع از شيعيان و پيروي و حركت در خط و مسير بنيان گذار كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره) و ولي امر مسلمين جهان حضرت امام خامنه اي (حفظه الله)، اعدام شد..

لازم به ذکر است، در کنار شیخ نمر چندین جوان شیعه نیز اعدام شدند، این افراد نه به کسی تجاوز کرده و نه خون کسی را ریخته بودند تنها اتهام آنها شرکت در تظاهرات‌های مسالمت آمیز و تأیید دیدگاه‌های شیخ نمر بود.

انتهای پیام/پ

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست