• تاریخ: مهر ۷, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 3673

محرم نماد مبارزه حق علیه باطل است/ گسترش فرهنگ عاشورایی در سراسر دنیا

امام جمعه ایجرود با بیان اینکه محرم نماد مبارزه حق علیه ناپاکی و نجات بخش توده مستضعفین بوده و تا به اینجا هیمنه و پایه‌های ظلم در سراسر جهان در هم شکسته است،گفت:گره خوردن شور و شعور حسینی با مردم ایران موجب گسترش فرهنگ ...

حجت الاسلام محمدباقر مقدمی امام جمعه ایجرود در خطبه های امروز نماز جمعه با اشاره به ایام شهادت امام حسین (ع) اظهار داشت: این ماه برای اهل بیت (ع) ماه حزن و اندوه بوده است و در روایات نیز به این موضوع اشاره شده است.

وی با بیان اینکه عزاداری امام حسین (ع) دارای هویت است، افزود: محرم نماد مبارزه حق علیه ناپاکی و نجات بخش توده مستضعفین بوده و تا به اینجا هیمنه و پایه‌های ظلم در سراسر جهان در هم شکسته است.

امام جمعه ایجرود با بیان اینکه تاریخ انقلاب توسط انقلابیون نوشته شود تا همگان بدانند چقدر هزینه داده شده است، ابراز داشت: رئیس جمهور نادان آمریکا در مجمع سازمان ملل سخنان سخیف و جاهلانه‌ای را بر زبان خودش جاری کرد که نشان‌دهنده خوی استکباری، ددمنشی و غرور مستکبر آمریکا دارد.

حجت الاسلام مقدمی با اشاره بر اینکه هفتم مهرماه سالروز عملیات ثامن الائمه یکی از عملیات‌های مهم در هشت سال جنگ دفاع مقدس است، بیان کرد:این عملیات با رمز نصر من الله و فتح قریب در محور آبادان – شرق کارون به صورت گسترده در تاریخ ۷مهر ۱۳۶۰ به فرماندهی نیروی زمینی ارتش و لشکر ۷۷ خراسان انجام شد و منجر به شکسته شدن حصر آبادان و بازپس گیری بیش از ۱۵۰ کیلومتر مربع از خاک ایران شد.

خطیب نماز جمعه ایجرود ملت ایران را سربلند دانست و تصریح کرد: ملت ایران به خاک هیچ مملکتی تعرض نکرده است.

امام جمعه ایجرود با بیان اینکه ترامپ می‌خواهد کدخدای دنیا باشد، ابراز کرد:تمامی نقشه‌های ترامپ با تیزهوشی رهبر داهیانه جمهوری اسلامی نقشه بر آب کرده و لذا از این موضوع ناراحت است.
خطیب نماز جمعه ایجرود با اشاره به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی ۲۵سال آینده را نخواهد دید‌، اضافه کرد :حامیان این رژیم غاصب نیز بیست و پنج سال آینده را نخواهد دید.

حجت الاسلام مقدمی با تاکید بر اینکه ماه محرم و حماسه عاشورا درس‌های بزرگی دارد و امر به معروف و نهی از منکر یکی از بزرگترین این درس ها است که باید در جامعه اسلامی ما امر به معروف ونهی از منکر فرهنگ‌سازی شود، ادامه داد: گره خوردن شور و شعور حسینی با مردم ایران موجب گسترش فرهنگ عاشورایی در سراسر دنیا شده است.

امام جمعه ایجرود با اشاره به اینکه حضور جوانان در جنگ تحمیلی و جانفشانی‌های آن‌ها با عبرت‌آموزی و درس‌آموزی از حماسه عاشورا صورت گرفت و دستاوردها و برکات فراوانی را به همراه داشت‌، ادامه داد‌: جوانان غیور این مرزو خاک همواره پشتیبان ولایت بودند و هستند.
حجت الاسلام مقدمی ضمن اشاره به مسئله و فاجعه اسف بار کشتار مسلمانان میانمار تصریح کرد:کشتار و نسل‌کشی مسلمانان مظلوم میانمار که با سکوت مجامع جهانی همراه بود، لکه‌ای ننگین را بر دولت‌های مستکبر افزود.

امام جمعه ایجرود با بیان اینکه هفته نیروی انتظامی در پیش است، گفت:نیروی انتظامی ۱۳هزار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست