• تاریخ: مهر ۱۱, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 3683

آموختن لازمه پیشرفت جامعه است/ رزمندگان هشت سال دفاع مقدس از تحصیل غافل نبودند

نماینده مردم ایجرود و ماهنشان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آموختن لازمه پیشرفت جامعه است چرا که افراد تحصیل کرده در جامعه تاثیر بسزایی دارند، گفت: زرمندگان هشت سال دفاع مقدس با وجود سختی های مبارزه از تحصیل غاف ...

به گزارش ایجرودخبر، ماه مهر برای همه ما رنگ و بوی خاصی دارد، در واقع دورانی است که لحظات تلخ و شیرینی را برای همه رقم زده و من امروز تصمیم گرفتم پای صحبت های دانش آموزان دیروز بنشینم که الگوی آینده سازان کشور هستند.

در این گزارش سعی کرده ایم از دوران مدرسه برخی مسئولین شهر گزارش جالب و خوبی را برای مخاطبان تهیه کنیم .

فریدون محمدی با بیان اینکه سال ۵۵ دوره اول ابتدایی را آغاز کرده و آقای معجزاتی معلم او بود، اظهار داشت: او علاوه بر اینکه معلم بسیار خوبی بود مکانیک خبره هم بود و یادم است که چقدر مرا دوست داشت و با این حل که یک سال زودتر ازهم سن های خودم مدرسه را شروع کرده بودم بسیار با انظباط و درس خوان بودم.

وی با اشاره بر اینکه جیب پالتوی بلندش بخاطر محبوبیتی که پیش معلم خود داشت، توسط معلم همیشه پر از خوراکی بود، افزود: مهرماه که می شود یاد و خاطره دوران مدرسه برایم زنده می شود و  یک حس بسیار خوب و خوش آیندی به من دست می دهد که سعی می کنم آن را به فرزندان خود نیز منتقل کنم.

رئیس صنعت معدن و تجارت ایجرود با اشاره بر اینکه گروهی با حضور هم کلاسی های سال چهارم دبیرستان تشکیل داده ایم و سعی میکنیم با این حال که در خارج از استان و کشور هم  باشند دور هم جمع شویم و به دیدن معلمان خود برویم، تاکید کرد: ما هر سال این دور همی را داریم و برای نمونه از معلم ادبیات خود آقای نظریان سال گذشته دیداری تازه کرده و در جمع تجلیل از معلمان پیشکسوت با هم کلاسی ها او را به پاس زحماتی که برای ما کشیدند با تقدیم هدیه ای قدردانی کردیم.

محمدی با بیان اینکه ما فقط با علم و دانش خود و افزایش آگاهی می توانیم خودمان و همه چیز را تغییر دهیم، ادامه داد: پیشرفت هر جامه ای مرهون زحمات آموزگاران آن جامعه است و هر جا که قدر دان زحمات این عزیزان باشیم به یقین جامعه با پیشرفت چشمگیری روبرو می شود.

وی با اشاره بر اینکه از صمیم قلب تمام معلمان خود را دوست دارم و همیشه آرزویم این بوده که همواره محصل و دانشجو باشم و هنوز خودم را دانشجو می دانم، گفت:درس خود را بجا می خواندم و شیطنت های خاص خودم را نیز داشتم و سعی میکردم هوای دوستانم را هم داشته باشم.

داود بهرامی گفت: سال ۶۵ در روستای ینگی کند سیدلر در پایه دوم راهنمایی تحصیل می کردم، در آن زمان در زرین آباد مدرسه راهنمایی نبود، یک دبیر درس علوم تجربی به نام آقای غنیون داشتیم ایشان قبل از شروع تدریس درس پنج دقیقه اول کلاس را همیشه به بیان نکات تربیتی و اخلاقی و مهارت های مربوط به آداب و معاشرت و مسائل دینی می پرداخت، بیان این مسائل از زبان دبیر علوم تجربی که رابطه خوبی هم با دانش آموزان داشت برای ما دانش آموزان بسیار آموزنده و تاثیر گذار بود بطوریکه بعد از گذشت سه دهه حلاوت آن پنج دقیقه ابتدایی در شروع کلاس ایشان هنوز هم برای من تازگی دارد.

وی در توصیه خود برای دانش آموزان می گوید: با توجه به گسترش فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی و اینترنت به عنوان پدیده های نوظهور به همان اندازه که محاسن بسیار زیادی برای افراد به ارمغان آورده است می تواند در صورت عدم کاربرد صحیح از این ابزار می تواند لطمات جبران ناپذیری در حوزه فرهنگ و اعتقادات دینی و مذهبی برای نسل جوان و نوجوان به دنبال داشته باشد.

 رئیس آموزش و پرورش ایجرود با تاکید بر اینکه  امروزه شبکه های مجازی در عین اینکه به عنوان فرصت تلقی می شوند به عنوان یک تهدید جدی محسوب می شوند،لذا از دانش آموزان عزیز به عنوان اصلی ترین مخاطبان فضای مجازی نسبت به افزایش سواد رسانه ای اقدام کنند تا با استفاده صحیح از این امکانات نوظهور این تهدید را به فرصت تبدیل کنند.

حامد تقی بگلو افزود: روزهای اول مدرسه بود مادرم یه بسته بیسکوبیت بزرگ به من داده بود تا زنگ تفریح به عنوان تغذیه بخورم من نمیدونم چرا فکر میکردم باید همه بسته رو تمام کنم زنگ تفریح تموم شد ولی من هنوز نصف بیسکوییت رو هم نخورده بودم من  با ترس و لرز همینطور داشتم بیسکوییت میخوردم  کلاس شروع شده بود و معلم متوجه غیبت من شده بود اومد دنبال من  و من هم گوشه حیاط با گریه در حالی که حالم داشت خراب میشد گفتم به خدا  همین الان میام خانم معلم و بعد هم از شدت دل درد به خودم پیچیدم ، همین طور شد که اون روز با محل کار پدرم تماس گرفتن تا من رو زودتر به دکتر برسونن.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ایجرود  با بیان اینکه تلاش، درک واقعیت های اطراف و احساس مسولیت نسبت به اونها می تواند به دانش اموزان برای رسیدن به اهداف آن ها موثر باشد، ادامه داد: به خصوص احساس مسولیت در مورد بحران اب و مسایل زیست محیطی کشور.

مرتضی خاتمی با اشاره براینکه دانش آموزان نباید فرصت های طلایی زندگی خود را از دست بدهند از جمله تحصیل تاکید کرد: دانش آموزان ایجرودی از استعداد های خوبی برخوردار هستند که پرورش ان به تلاش و همت مضاعف آن ها بستگی دارد.

وی با بیان اینکه آینده کشور را افراد تحصیل کرده آن می سازند، عنوان کرد:  خانوداه ها تاثیر بسزایی در موفقیت دانش آموزان دارند چرا که حمایت خانواده می تواند در هر لحظه موثر باشد.

نماینده مردم ایجرودو ماهنشان در مجلس شورای اسلامی با اشاره بر اینکه در حال حاضر با توجه به امنیت خوب در کشورمان محصلین باید قدر بدانند و بخوبی و در مدارج بالاتر به تحصیل بپردازند، بیان کرد: در دوران دانشجویی بصورت داوطلب جبهه اعزام شدم و خوب می دانم که کارهای سخت تر را رزمندگان انجام می دانند و تلاش رزمندگان با توجه به اینکه من در عملیات کربلای ۵ و مرصاد بودم گویا بود و با این حال رزمندگانی را می دیدم که از تحصیل نیز غافل نبودند.

سیروس رستمی با اشاره بر اینکه در دوران مدرسه شیطنت های خاص خود را داشت، میگوید: برای اینکه در آینده فردی مفید برای جامعه خود باشیم باید آگاهی خود را با تحصیل بالا ببریم.

بخشدار مرکزی ایجرود گفت: دانش آموزان قدر لحظات یادگیری خود را بدانند و از هیچ فرصتی برای آموختن غافل نشوند.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست