• تاریخ: دی ۱۰, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 4059

اعطای تسهیلات اشتغال زایی روستایی با نرخ ۶ درصد

مدیر اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان ایجرود از اعطای تسهیلات اشتغال زایی روستایی در شهرستان ایجرود با نرخ 6 درصد خبر داد. ...

باب اله قاسم لو امروز در گفت و گو با خبرنگار ایجرود خبر، با اشاره بر اینکه دولت در راستای سیاست های کلی اقتصادی مقاومتی و تولید در مناطق روستایی، عشایری و مرزی به موجب قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه  ملی، به صندوق اجازه داده شده است که معادل ریالی یک میلیاردو پانصد میلیون دولار را نزد بانک های کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید و صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی سپرده گذاری کند، اظهار کرد: تا صرف اعطای تسهیلات به اشخاص حقیقی و حقوقی غیر دولتی برای ایجاد اشتغال در روستا ها و شهر های زیر ده هزار نفر جمعیت شود.

وی با بیان اینکه بانک ها و صندوق های مذکور مکلفند حداقل معادل ریالی منابع موضوع این قانون را از محل خود و به صورت تلفیقی تسهیلات اعطا کنند، که میزان اعطای حدودا ۱۲ هزار میلیارد ریال خواهد شد، ادامه داد: حداکثر دوره تنفس تسهیلات یکسال پس از بهره برداری از دوره باز پرداخت تسهیلات حداکثر شش سال خواهد بود متوسط نرخ سود تسهیلات نیز معادل شش درصد است.

مدیر اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان ایجرود با تاکید بر اینکه بانک های مذکور موظف به اخذ ضمانت هایی که ارائه مدارک آن از سوی روستائیان و عشایر امکان پذیر باشد، تصریح کرد:ضمانت های بانکی مانند سند منازل مسکونی، سند زمین های کشاورزی و سند واحد های دامداری و دامپروری و تجاری درروستاها و سفته اقدام نمایند.

قاسم لو با اشاره بر اینکه تسهیلات مذکور در بخش کشاورزی تقریبا اکثر طرح ها در این حوزه بخصوص شیلات، دام و طیور، گلخانه، مکانیزاسیون و ….. اعم از ایجادی، تکمیلی و توسعه را شامل می شود، عنوان کرد: این تهسیلات برای واحد های مستقر در نواحی صنعتی در قالب سرمایه در گردش قابل پرداخت است.

 وی گفت: برای فعالیت های مربوط به صنایع دستی و فرش بافی و سایر فعالیت های خدماتی مانند اصناف، گردشگری، فرهنگی و هنری و غیره، نیز قابل پرداخت است.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست