• تاریخ: دی ۱۲, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 4065

آغاز عملیات تعویض لوله‌های فرسوده آب شرب در ایجرود

مدیر امور آبفار ایجرود از آغاز عملیات اصلاح و تعویض بخشی لوله‌های فرسوده آب شرب در مجتمع سعید آباد شهرستان ایجرود خبر داد. ...

امیر محرمی امروز در گفت و گو با خبرنگار ایجرود خبر، با تاکید بر اینکه در راستای پیشگیری از هدر رفت  آب بخشی از خط انتقال مجتمع آبرسانی سعید آباد به علت فرسودگی به طول ۸۰۰متر تعویض شد، اظهارداشت: این پروژه با هزینه بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال در روستا های سعید آباد و ملاپیری شهرستان ایجرود انجان شده است.

وی اضافه کرد: با این اقدام در حدود ۴۰ متر مکعب آب آشامیدنی در شبانه روز صرف جویی می شود.

رئیس ادراه امور آبفار ایجرود با بیان اینکه با توجه به اینکه آب دهی چاه ایستگاه اول مجتمع سعید آباد شدیدا کم شده بود با همکاری فرماندار محترم و شرکت سیمان خمسه یک حلقه چاه به مدار بهره برداری اضافه شد، تصریح کرد: با انجام این پروژه سه لیتر در ثانیه به تولید آب اضافه شد ه است.

محرمی اضافه کرد: در همین راستا قنات روستای ملاپیری نیز لایروبی شد.

وی خاطر نشان کرد: به علت کمبود شدید آب در روستاهای سعیدآباد و ملاپیری مدیر عامل شرکت آبفار استان با دستور ویژه هزینه عملیات را به میزان ۸۰۰ میلیون ریال از منابع داخل شرکت و اعتبارات نگهداری تامین کرد.

محرمی با اشاره بر اینکه که آب سرمایه ملی و متعلق به همه مردم است، لذا می‌طلبد همگان در صرفه‌جویی و استفاده بهینه در این راه کوشا باشند، ابراز کرد: امیدواریم با اجرای این پروژه  مشکل کم آبی در این مجتمع به حداقل رسیده باشد.

مدیر امور آبفار ایجرود از تعویض لوله های فرسوده شبکه توزیع آب در روستای اغلبیک علیا شهرستان ایجرود خبر داد و گفت: این پروژه با  هزینه ای بالغ بر  ۳۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی با توجه به برگزاری مناقصه و تعیین پیمان کار به زودی آغاز می شود.

وی با بیان اینکه با همیاری معاونت طرح توسعه ۱۸ متر از  خط اصلی مجتمع غواصان شهرستان ایجرود تعویض شده است، تاکید کرد: با اجرای این عملیات مشکل قطعی، مقطعی آب در روستا های چتز، باریکاب و چند روستای دیگر حل شده است.

محرمی افزود: این پروژه  با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیون تومان صورت گرفته است.

وی با اشاره بر اینکه سامانه ۱۵۲۳ بصورت  ۲۴ ساعته  آماده پاسخ گویی به تمام خواسته های مردمی است، خاطر نشان کرد: شهروندان از طریق این سامانه علاوه بر اعلام حوادث آب می توانند آب بهاء را نیز پرداخت کنند.

مدیر امور آبفار ایجرود با تاکید بر اینکه سرانه مصرف در شبانه روز برای یک نفر ۱۴۶ لیتر است ، در شهرستان ایجرود دونیم برابر این الگو را مصرف می شود، گفت: با توجه به وضعیت آب در کل کشور و منطقه، حفاظت از سرمایه ملی بر همه مردم واجب است.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست