• تاریخ: دی ۱۳, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 4068

اعطا وام اشتغال زایی به ۱۰۳ خانوار در ایجرود

رئیس کمیته امداد ایجرود با اشاره بر اینکه یکی از اهداف اصلی اقتصاد مقاومتی، ایجاد شغل مبتنی بر کارآفرینی و خود اشتغالی است که باید به توسعه اشتغال و خودکفایی توجه لازم انجام شود، گفت: به 103 خانوار در شهرستان ایجرود وام ...

حسن سهرابی امروز در گفت وگو با خبرنگار ایجرود خبر، اظهار داشت: اشتغالزایی مهم ترین ماموریت کمیته امداد است.

وی با تاکید بر اینکه کمیته امدا شهرستان ایجرود در راستای توانمند سازی خانواده های تحت حمایت اقدام به اعطا وام اشتغالزایی کرده است، افزود: به ۱۰۳ نفر خانوار وام اشتغالزایی پرداخت شده است چرا که برنامه‌های کمیته امداد حول محور توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد است.

رئیس کمیته امداد ایجرود با تاکید بر اینکه  توانمندسازی خانواده‌ها فقط در راستای اشتغالزایی نیست و حوزه‌هایی همچون سلامت و ادامه تحصیل مددجویان را نیز در بر می‌گیرد، خاطر نشان کرد: یکی از اهداف اصلی اقتصاد مقاومتی، ایجاد شغل مبتنی بر کارآفرینی و خود اشتغالی است که باید به توسعه اشتغال و خودکفایی توجه لازم انجام شود.

سهرابی با اشاره بر اینکه کمیته امداد علاوه بر پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی به مدد جویان و نیازمندان بر اجرای طرح ها نیز نظارت دارد، تصریح کرد: مشاغل خانگی و خرد نقش موثری در رونق اقتصادی، توانمند سازی خانوارهای تحت حمایت و حل بحران بیکاری جوانان دارد.

وی با بیان اینکه کمیته امداد ایجرود بیست و سه میلیارد و پانصد میلیون ریال جهت ایجاد فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت هدف گذاری کرده است، ادامه داد: از این مبلغ پانزده میلیاردو چهارصد و ده میلیون ریال برای طرح های اشتغال زایی ایجاد پرداخت شده، که ۵۶ درصد از تعهدات محقق شده است.

رئیس کمیته امداد ایجرود با تاکید بر اینکه تمام مددجویانی که توانایی ایجاد شغل دارند باید خود را باور داشته باشند و دارای شغل شوند تا به خودکفایی برسند، اذعان کرد: تنها دستگاهی که در شهرستان ایجرود جهت اشتغال زایی به پرداخت تسهیلات اقدام کرده است کمیته امداد است.

سهرابی، تصرح کرد: در راستای پایدار سازی طرحهای اشتغال برای ۳۱۴ نفر دوره های آموزشی با اعتباری بالغ بر  سیصدو هفده میلیون و چهارصدو پنجاه سه هزار ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: ۸۵ نفر در فنی حرفه ای جهت دریافت گواهی مهارت شرکت کردند.

سهرابی، یادآور شد: ایجاد اشتغال پایدار، توانمندی افراد تحت حمایت و زنان سرپرست خانوار از اهداف کمیته امداد است.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست