• تاریخ: دی ۱۷, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 4072

سر درگمی ۱۷۵۰ کارگر با تصمیم مسئولین شرکت گاز / ۳۴۰۰ تن تولید سیمان به دلیل قطعی گاز متوقف می شود

مدیر عامل شرکت سیمان خمسه با تاکید بر اینکه سیمان خمسه هیچ بدهی بجز پرداخت اقساط وام ندارند، گفت: در حال حاضر با ادامه روند قطعی گاز در شرکت، 1750 کارگر که بصورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول بکار هستند سردرگم شده و تولید رو ...

سهند فلاح امروز در گفت و گو با خبرنگار ایجرود خبر، با تاکید بر اینکه ۷۱ واحد سیمانی در کشور وجود داردکه حدود ۱۸۰میلیون تن سیمان تولید می کنند، اظهار کرد: کارخانه سیمان خمسه ظرفیت تولید یک میلیون تن سیمان را در سال دارد.

وی با اشاره بر اینکه کارخانه سیمان خمسه  ۳۴۰۰تن روزانه ظرفیت تولید دارد، افزود: به علت رکود پروژه های عمرانی و رکود ساخت و ساز و عدم توجه به صادرات، عرضه سیمان نسبت به تقاضا بالا است.

او نیروی کار را در صدر می خواند و به ماشین آلات خود اکتفا نمی کند چرا که پرسنل شرکت او مهم ترین عامل موفقیت است.

مدیر عامل شرکت سیمان خمسه با بیان اینکه نیروی کار متعهدی ضامن موفقیت یک سازمان است، تصریح کرد: اگر بهترین امکانات در اختیار افراد غیر متخصص و ناکارآمد قرار گیرد هیچ موفقیتی حاصل نمی شود حال آنکه با کمترین امکانات افراد متعهد می توانند باعث رونق تولید شوند.

فلاح ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر فعلا به هیچ سازمانی بدهکار به جز پرداخت اقساط تسهیلات، شرکت سیمان خمسه بدهی ندارد و امروز بدلیل کیفیت سیمان تولیدی شاهد فروش خوب این شرکت هستیم.

وی با اشاره بر اینکه ۳۴۰۰ تن ظرفیت های تولیدی کارخانه سیمان خمسه است، اضافه کرد:«ما بیشتر از ظرفیت تولید داریم».

مهندس فلاح اعتقادی به گرفتن ایزوها ندارد چرا که معتقد است اگر کیفیت لازم را در تولید داشته باشیم ایزوها خود به سمت کارخانه ها می آید.

مدیر عامل شرکت سیمان خمسه با بیان اینکه کارخانه خمسه در سال ۹۳ تاسیس شده است، ادامه داد: این کارخانه جزء کارخانه های جوان محسوب می شود.

وی با اشاره بر اینکه در حال حاضر چه در دولت و چه در بخش های خصوصی و غیره دچار چالش هستیم و صنعت سیمان نیز از این قاعده مستثنا نیست، ادامه داد:«ما همیشه مشکل گاز را در سیمان خمسه داریم چرا که عدم مدیریت این موضوع باعث تعطیلی می شود».

فلاح با تاکید بر اینکه «زمانی که شرکت گاز تهران تصمیم به اعمال محدودیت در مصرف گاز می گیرد استان زنجان سریع اقدام به قطعی گاز می کند و با این کار صاحبان کارخانه ها دچار تنش و اضطراب می شوند و الارغم فریاد هایی که زدیم و البته آنچه بجایی نرسد فریاد است».

مدیر عامل سیمان خمسه با بیان اینکه کارخانه خمسه برای ۱۷۵۰ نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است، گفت: کارخانه خمسه از شهرهای مختلف کشور مشتری دارد و تهران عمده مشتری ما است.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر به علت قطعی گاز خطر تعطیلی ما را تهدید می کند.

مدیر عامل خمسه با بیان اینکه در سال ۹۴ دو ماه تعطیلی داشتیم در سال ۹۵ دو هفته مرخصی به به کارکنان دادیم و لازمه فعالیت کارخانه منوط به همکاری است، ادامه داد: در سالجاری  ۸۳۰هزار تن سیمان تولید کرده ایم که ۸۳ درصد ظرفیت  تولید شده است و به نسبت سال های مشابه ۱۷ درصد پیشرفت در تولید داشته ایم.

فلاح با تاکید بر اینکه دیروز در سنگری قرار داشتیم که سلاحمان نارنجک و اسلحه بود و امروز در سنگری قرار داریم که سلاحمان تولید و اشتغال است، بیان کرد: افرادی که در این زمینه تلاشی نکنند با وهابی فرقی ندارد و در خاکریزی قرار دارند که به القاعده کمک می کنند.

انتهای پیام/

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست