• تاریخ: دی ۲۲, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 4081

زخمی شدن ۲ نفر از مردم ایجرود بر اثر حمله گرگ

رئیس اداره محیط‌ زیست ایجرود با اشاره بر اینکه 2نفر از اهالی شهرستان ایجرود براثر حمله گرگ زخمی شدند، گفت: گرگی که به روستاهای ایجرود حمله کرده بود کشته شد و علت این حمله و نژاد این حیوان یا ابتلای آن به هاری در دست بررس ...

دیشب گرگ به اهالی دو روستای شهرستان ایجرود و شهر زرین آباد  حمله کرده که یک نفر از مردم روستا و یک نفر از اهالی شهر زرین آباد زخمی می‌شود که همین امر باعث می شود محیط زیست ایجرود با دو اکیپ گشت زنی تا ساعت سه با مداد در روستا های ینگی کند، ایچ و شهر زرین آباد به گشت بپردازند.

حامد تقی بگلو در گفت‌وگو با خبرنگار ایجرود خبر، اظهار کرد: در شب گذشته خبری مبنی بر حمله گرگ به اهالی مردم دو روستای ایچ و ینگی کند سیدلر و شهر زرین آباد  شهرستان ایجرود  اعلام شد که به‌ محض اطلاع با نیروها در منطقه حضور یافتیم.

وی افزود: گشت زنی در منطقه انجام شد حتی تا ساعت سه و نیم بامداد نیز در منطقه حضور داشتیم.

رئیس محیط زیست ایجرود با اشاره بر اینکه متاسفانه دیشب در اثر حمله گرگ به روستاهای ایچ و ینکی کند سیدلر و شهر زرین آباد  دو نفر مجروح و گرگ هم  توسط مردم کشته شد.

وی با اشاره به اینکه گرگ توسط اداره دامپزشکی تحت آزمایش است، عنوان کرد: موضوع علت حمله گرگ در دست بررسی است تا مشخص شود که آیا گرگ هاری داشته یا اینکه از نژاد هیبرید سگ و گرگ است که نتایج این بررسی‌ها مشخص می‌شود.

تقی بگلو با اشاره به اینکه اگر حیوانی مبتلا به هاری باشد می‌تواند به هر جنبنده‌‌ای حمله کند، بیان کرد: مسئولان دامپزشکی روی این حیوان آزمایش انجام می‌دهند تا مثبت یا منفی بودن ابتلای آن به هاری را تشخیص دهند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته چنین حادثه ای در شهرستان ایجرود اتفاق نیفتاده است، و گشت های شبانه محیط زیست ایجرود فعال است گفت: ۳۶۷۲۲۳۳۳مردم در صورت مشاهده موارد این چنین می توانند با شماره تماس ۳۶۷۲۲۳۳۳و یا شماره ۱۵۴۰ که بصورت ۲۴ ساعته در سطح استان زنجان فعال است تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست