• تاریخ: بهمن ۱, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 4108

شایعه رها سازی گرگ توسط محیط زیست صحت ندارد

رئیس اداره محیط زیست ایجرود با بیان اینکه گرگ مهاجم در هر سه مورد گرگ کشته شده و گرگ دیگری در شهرستان طبق پایش های انجام شده مشاهده نشده است، گفت: شایعه رها سازی گرگ توسط محیط زیست صحت ندارد. ...

غروب روز پنجشنبه ۲۱ دی‌ماه سه مورد حمله گرگ در شهرستان ایجرود اعلام شد که طی آن یک مرد ۶۳ ساله، خانم میانسال ۴۳ ساله و مرد ۳۲ ساله دچار جراحات شده بودند که گرگ با ضربات وارده مرد ۳۲ ساله کشته شد، برخی از کاربران ایجرود خبر با اظهار اینکه این شخص را اداره محیط زیست ایجرود جریمه کرده است و اینکه گرگ ها را این اداره در شهر به عمد رها کرده است باعث شد تا پای صحبت های رئیس اداره محیط زیست ایجرود بنشینم.

حامد تقی بگلو امروز در گفت و گو با خبرنگار ایجرود خبر، با اشاره بر اینکه بر اساس اعلام انستیتوپاستور گرگ مهاجم به روستائیان ایجرودی “هار” بوده است، اظهار کرد:

یک پیرمرد ۶۳ ساله در شهر زرین‌آباد، یک خانم میانسال ۴۳ ساله در روستای «ینگه کند سیدلر» و یک مرد ۳۲ ساله در روستای «ایچ» افرادی بودند که در این حمله آسیب دیدند و مرد ۳۲ ساله هنگام حمله در تلاش برای دفاع از خود بود به ضرب چوب و چماق گرگ مهاجم را کشت.

وی با اشاره بر اینکه ۳۶۰ قلاده گرگ در کشور وجود دارد و این اینکه در شهرستان ۲۵ قلاده گرگ وجود دارد آمار عجیبی است، تصریح کرد:  اینکه محیط زیست گرگ پرورش دهد و در شهر رها کند کاملا تکذیب می شود.

رئیس اداره محیط زیست ایجرود با تاکید بر اینکه رفتار گونه ها مشخص است، برخی در شب و برخی روز فعال هستند اما وقتی دچار بیماری هاری می شوند، این بیماری بافت های عصبی را از بین برده و رفتار تغییر پیدا می کند در این صورت میل به تهاجم به وجود می آید، ادامه داد: در شهرستان ایجرود یک قلاده گرگ بوده که به سه نفر حمله کرده و مهاجم نیز تلف شده است.

وی با اشاره بر اینکه اکیپ‌های محیط زیست با حضور در منطقه پایش را آغاز کرده و گرگ دیگری را در منطقه مشاهده نکردند، افزود: بدین ترتیب گرگ مهاجم در هر سه مورد گرگ کشته شده و گرگ دیگری در شهرستان طبق پایش های انجام شده مشاهده نشده است.

تقی بگلو با بیان اینکه دو اکیپ محیط زیست ایجرود در شهرستان فعال هستند، ادامه داد: تاکنون گرگ دیگری مشاهده نشده است و رها سازی گرگ توسط محیط زیست شایعه است.

رئیس اداره محیط زیست ایجرود با تاکید بر اینکه البته که کشتن حیوانات به قصد شکار جریمه دارد اما فرد ۳۲ ساله که گرگ را برای دفاع از خود به مهاجم حمله کرده است شامل جریمه نمی شود و محیط زیست تصمیمی بر جریمه کردن این فرد ندارد، گفت: این موضوع که محیط زیست این فرد را جریمه کرده است صحت ندارد.

انتهای پیام/

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست