• تاریخ: بهمن ۱, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 4111

رفع دغدغه‌های اقتصادی مردم در اولویت باشد/ضرورت یکپارچگی امت اسلامی

امام جمعه ایجرود با تاکید بر اینکه یکی از اهداف دشمنان ایجاد حاشیه امن برای صهیونیست از طریق اختلاف افنکنی و استفاده از نقطه ضعف ملت های مسلمان است، گفت: رفع دغدغه‌های اقتصادی مردم و معیشتی محرومان بیشتر از پیش در اولویت ...

حجت الاسلام مقدمی در خطبه های نماز جمعه ایجرود با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در دیدار میهمان اجلاس کشورهای اسلامی، اظهار کرد: اتحاد و همبستگی در دنیای اسلام نشان از قدرت مسلمانان است.
وی با تاکید بر اینکه یکی از آرزوهای دشمنان دنیای اسلام، این است که در داخلِ دنیای اسلام، اختلافات، دعواها، جنگ و خون‌ریزی وجود داشته باشد،اضافه کرد: برای اینکه حاشیه‌ی امنی برای صهیونیست‌ها درست بشود؛ از این مانع بشویم و تا آنجایی که میتوانیم، نگذاریم.
امام جمعه ایجرود با اشاره بر اینکه تلاش برای پیشرفت علمی لازم و ضروری است، عنوان کرد:دنیای غرب به‌وسیله‌ی علم به ثروت دست یافت، به‌وسیله‌ی علم به قدرت بین‌المللی دست یافت؛ در علم پیشرفت کردند، بر همه‌ی دنیا مسلّط شدند؛ منتها چون ایمان نداشتند، چون ظرفیّت نداشتند، از این علم به نحو بدی استفاده کردند، این علم را به ظلم و استثمار و استعمار و استکبار منتهی کردند. ما این کارها را نمیخواهیم بکنیم، امّا از لحاظ علمی ما عقبیم؛ در نتیجه دنیای اسلام تلاش کند تا جوانهایش را از لحاظ علمی پیش ببرد.
وی با بیان اینکه ثمره تحریم ها شکوفایی و خود کفایی کشور را ارمغان آورد چرا که متوجه شدیم دشمن هر لحظه که صلاح بداند امکانات را از ما دریغ خواهد کرد، ادامه داد: بهره گیری از نیروی داخل و حمایت از تولید داخلی برای شکست توطئه و همینه دشمنان لازم است.
حجت الاسلام مقدمی با بیان اینکه دشمن اعتقادات جوانان را نشانه گرفته است و می‌خواهد باورهای مردم را کمرنگ کند، ادامه داد:
دشمنان تصمیم گرفته‌اند با نفوذ و جنگ نرم ایران‌ را به زانو دربیاورند غافل از اینکه جوانان مومن و متعهد اجازه این تفکر را به دشمنان نمی دهند.
خطیب جمعه ایجرود با تاکید بر اینکه رفع دغدغه‌های اقتصادی مردم و معیشتی محرومان بیشتر از پیش در اولویت برنامه‌های مسئولین باشد، تصریح کرد:نباید به دشمنان اجازه توطئه داد.
وی با اشاره بر سالروز ولادت حضرت زینب کبری(س) گفت:پرستاری کوچکترین کار این قهرمان کربلا بود و مهم ترین کار ایشان دفاع از حریم ولایت و امامت بود.
انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست