• تاریخ: بهمن ۴, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 4117

همسران جانبازان پرستاری را از حضرت زینب(س) آموختند/ضرورت صبر در زندگی

همسر جانباز ایجرودی با اشاره بر اینکه حضرت زینب(س) الگوی همسران جانباز هستند، گفت: داشتنصبر در زندگی لازم و ضروری است. ...

گاهی اوقات از خود گذشتگی رنگی معنوی به خود می گیرد و عشق طرحی زیبا برای آن تدارک می بیند، و این می شود که او به اختیار، همسر یک جانباز شدن را برمی‌گزیند، تا سهمی از دفاع مقدس در کارنامه زندگی خود داشته باشد. حالا که پا به سن گذاشته است، آن روزهای رفته را نه‌تنها روزهای سخت نمی‌داند، بلکه بهانه‌ای برای نیکی کردن و آسمانی اندیشیدن می‌داند و تنها شفاعت حضرت زهرا را برای آخرت خود می طلبد.

برای آشنایی بیشتر با این بانوی مجاهد دقایقی با وی به گفتگو نشستیم:

لیلا کرمی در گفت و گو با خبرنگار ایجرود خبر، با تاکید بر اینکه صبر در زندگی عاقبت بخیری را ب ارمغان می آورد، اظهار کرد: اگر در زندگی از خود گذشتگی نباشد قطعا آن زندگی با مشکل روبرو می شود.

وی با اشاره بر اینکه با همسر خود زمانی ازدواج کرد که او جانباز شده بود، افزود: خیلی دوست داشتم به ایشان خدمت کنم چرا که دوست داشتم گوشه ای از فداکاری ایشان را جبران کنم.

کرمی ابراز کرد: افتخار می کنم که که با یک جانباز ازدواج کرده ام.

*اوج ازخود گذشتگی در سن جوانی

وی می گوید: سعی می کردم علاوه بر اینکه در منزل کمک حال همسرم در انجام امورش باشم در بیرون از منزل در کارهای کشاورزی نیز کمک حالش باشم.

کرمی با بیان اینکه درست است گاهی اوقات فشار زندگی، شرایط را  سخت می کرد و این مسئله در زندگی همه جریان دارد ولی چون نیت برای خدا و رضای الهی بود، سختی‌ها هم آسان می شد، تصریح کرد: صبر و استعانت از خدا در زندگی یک فرد مسلمان در چنین شرایطی معنا و نمود پیدا می کند و امروز اگر جوانان تلاش خود را بالا و توکل را منشاء کارهای خود بدانند زندگی زیبایی های خود را به آن ها نشان می دهد.

وی تاکید کرد: حضرت زینب (س) الگوی خوبی برای همسران جانباز هستند و باید بگویم صبر تنها رمز موفقیت در زندگی است.

همسر جانباز ایجرودی با اشاره بر اینکه یاور خوبی برای پدر و مادر همسرش بود، ادامه داد: خدمت به پدر و مادر در صدر است و برای اینکه همسرم از بابت منزل نگرانی نداشته باشد کمک حال آن ها بودم و سعی می کردم در تمام کارها کمک حال مادر همسرم باشم.

وی می گوید:  ۳۲  سال است که ازدواج کرده اند و از خداوند منان برای همسرش آرزوی سلامتی دارد.

موسی کاظمی جانباز ۵۰ درصدی ایجرودی که اکنون ۵۶ سال دارد در ۲۴ سالگی بعد از بازگشت از جبهه و جانبازیش ازدواج می کند.

خاطرات تلخ و شیرین زیادی از دوران جبهه خود دارد که معتقد است کسی که برای رضای خدا قدم در راهی می گذارد فقط باید رضایت خداوند را در نظر داشته باشد و خیلی علاقه ای به این ندارند که در خصوص رشادت هایش صحبت کند.

وی می گوید:  از همسر خود بسیار راضی هستم و تا به امروز ندیده ام که همسرم بخاطر اینکه تا به امروز پا به پای من آمده است خسته شود.

جانباز ایجرودی با اشاره بر اینکه بانوی یک خانه ستون خانوده محسوب می شود چرا که مدیریت زندگی سخت است و اگر همسران در کنار همدیگر همدلی نداشته باشند زندگی سخت پیش می رود، تاکید کرد: برای ساختن یک زندگی خوب ایثار و تلاش ضروری است و خدا را شکر من از همسر خود راضی هستم.

آقای کاظمی که از افتخارات نظام مقدس کشورمان است انتظاراتی از مسئولین دارد و آن هم این است که مسئولین در کنار ایثار گران و جانبازان باشند.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست