• تاریخ: اسفند ۱۷, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 4181

ویزیت رایگان ۱۴۰۰ بیمار ایجرودی/ بیش از ۴۰۰ خدمت و پروسیجر تخصصی از قبیل سونو گرافی در ایجرود انجام شد

مسئول گروه جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره بر اینکه 1400 نفر از بیماران ایجرودی توسط گروه جهادگران سلامت بصورت رایگان ویزیت شدند، گفت: بیش از 400 خدمت و پروسیجر تخصصی از قبیل سونو گرافی و کشیدن دندان و ت ...

مصطفی محمدی  امروز در گفت وگو با خبرنگار ایجرود خبر، با اشاره بر اینکه در سومین اکیپ بزرگ جهادگران سلامت ۱۰ پزشک و دندانپزشک عمومی، ۱۶ پزشک متخصص، ۲ نفر پزشک فوق تخصص و ۴۰ نفر کادر پرستاری و مامایی و بهداشتی درمانی و امدادی در بیمارستان ایثار شهرستان ایجرود حضور داشتند، اظهار داشت: تعداد ۴۰ نفر در این گروه بزرگ را به صورت فنی و خدماتی، تدارکات و انتظامی فعالیت داشتند.

وی با تاکید بر اینکه این حرکت بزرگ پزشکان، دندانپزشکان، جامعه فرهیخته و خیر پزشکی مصداق بارز حرکت جهادی، انقلابی و اقدام و حرکتی بی نظیر و منحصر به فرد در این سطح و اندازه گسترده در سطح کشور است، عنوان کرد: ضرورت دارد این حرکت خوب و خیر خواهانه و خودجوش و داوطلبانه و نوآورانه خیلی خوب و متناسب با ارزش، اطلاع رسانی شود.

مسئول کلینیک های ویژه دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه  ۱۴۰۰ ویزیت پزشکی و دندانپزشکی و بیش از ۴۰۰ خدمت و پروسیجر تخصصی از قبیل سونو گرافی و کشیدن دندان و ترمیم و جرمگیری و… در بیمارستان ایثار ایجرود انجام شد، ادامه داد: بر اساس منویات مقام معظم رهبری سلامت محور همه چیز حتی عروج انسان است لذا سلامت مبنای توسعه پایدار و عامل تهذیب نفس و ارتقای رتبه و درجه انسانی هم تلقی می شود.

وی با بیان اینکه تعداد ۴۰ بیمار مراجعه کننده دندانپزشکی به خاطر آنستریل شده تجهیزات و ابزار و عدم امکان ارائه خدمت به مرکز جامع سلامت زرین آباد و کلینیک شفیعیه ارجاع داده شدند، گفت: خدمات این بیماران هم رایگان انجام خواهد شد.

محمدی یاد آور شد:  حوزه سلامت یک حوزه بسیار وسیع و گسترده و حساس و پر اهمیت و تخصصی و پیچیده و پر هزینه و پر چالش و پر مخاطب است لذا همه وظیفه دارند تا دست وزارت بهداشت را بگیرند و کمک کنند و به جمع جهادگران بی ادعا بپیوندند تا سلامت جامعه سامان پیدا کند.

مسئول کلینیک های ویژه دانشگاه علوم پزشکی زنجان، گفت: انتظارات و توقعات از حوزه سلامت به لحاظ همین اهمیت و حساسیت بسیار بالا و فراتر از امکانات و منابع انسانی و مادی و تجهیزات است و لذا همه به خصوص عزیزان مطبوعات و خبرگذاری ها کمک کنند ضمن اطلاع رسانی درست و هنرمندانه و فاخر خدمات ارزشمند همکاران سخت کوش و پرتلاش ما در حوزه سلامت، این انتظارات و توقعات را تعدیل و اصلاح و منطقی کنند اگرچه وزارت بهداشت متولی اصلی سلامت جامعه است اما مراقبت از سلامتی مردم در همه ابعاد و برای همه آحاد جامعه فقط وظیفه و تکلیف این وزارتخانه نیست و همه مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت مثل مردم و همه مسئولین و طرز فکر و اقدام و عمل آنها در این خصوص بسیار موثر است و باید همه در این خصوص ایفای نقش و وظیفه کنند.

وی اذعان کرد: اگر بناست موضوع سلامت مردم حل و فصل شود و سامان پیدا کند باید سلامت در اولویت اول فکری و ذهنی و برنامه ریزی و اقدان عملی و اجرایی قرار گیرد.

محمدی با اشاره بر اینکه ترویج توجه مردم به موصوع خود مراقبتی “مردم باید به سلامت خودشان اهمیت بدهند و وقت بگذارند و هزینه کنند و خود درمانی نکنند و به نظر تخصصی و علمی همکاران ما تمکین کنند”، ادامه داد: ترویج و تبلیغ و فرهنگ سازی و نهادینه کردن توسعه همکاری های فکری و مادی و معنوی مردم در حوزه سلامت، مطبوعات و خبرگزاری ها و نهادهای فرهنگی کمک کنند تا سرمایه و جریان فرهنگی اجتماعی حامی سلامت شکل بگیرد و مردم به آینده امیدوار شوند.

وی با تاکید بر اینکه اگر مراقبت نکنیم و مواظب نباشیم منابع اختصاص یافته به حوزه سلامت پایدار و کافی نیست و اگر دریا هم باشد با این شیوه ای که ما عمل می کنیم حتما خشک می شود، بیان کرد: ضرورت دارد مردم هم به این مسئله بیشتر توجه کنند ؛ به صورت غیر ضروری و مکرر به پزشکان متخصص و فوق تخصص و مراکز مراجعه نکنند فلذا سیستم سطح بندی و ارجاع را رعایت کنند و از خود درمانی خوداری کنند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست