• تاریخ: اسفند ۲۷, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 4193

احیای فرهنگ طبخ غذاهای بومی هدف جشنواره است/پخت ۲۰ نوع غذای بومی در جشنواره نشاط اجتماعی ایجرود

رئیس اداره ورزش و جوانان ایجرود گفت: جشنواره غذاهای بومی محلی با هدف احیای فرهنگ طبخ غذاهای بومی با حضور 23 نفر شرکت‌کننده با 20 نوع غذای بومی در روستای اوچ تپه ایجرود برگزار شد. ...

فرشید عسگری در گفت و گو با خبرنگار ایجرود خبر، در حاشیه برگزاری جشنواره نشاظ اجتماعی در روستای اوچ تپه ایجرود با اشاره بر اینکه هدف از برگزاری این جشنواره که با حضور ۲۳ نفر  شرکت‌کننده همراه بود، ترویج فرهنگ غذاهای بومی و منطقه ای شهرستان ایجرود است، اظهار داشت: احیای دوباره فرهنگ استفاده از غذاهای بومی و اصیل هر روستا در بین مردم و خانواده‌‌ها و همچنین ترویج دوباره طبخ و ارائه غذاهای سنتی، بومی و محلی هدف اصلی برگزاری این جشنواره است.

وی با بیان اینکه اداره ورزش و جوانان ایجرود سعی دارد این جشنواره را تمامی روستا های این شهرستان برگزار کند، افزود: آگاهی دادن به مردم در زمینه روش‌های تغذیه سالم، ترویج غذای سالم و سنتی، ایجاد رقابت سالم و تشویق نوجوانان به آشپزی و ایجاد نشاط در بین دختران نوجوان از دیگر اهداف جشنواره است.

رئیس اداره ورزش وجوانان ایجرود با اشاره بر اینکه در کنار غذاهای سنتی و بومی نمایشگاه صنایع دستی از جمله گلیم، و بافتنی ها که هنر دست بانوان اوچ تپه است با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، عنوان کرد: سعی داریم شور و نشاط و انگیزه را در اقشار جوان ایجاد کنیم که در فعالیت های فرهنگی، هنری و اجتماعی حضور موثر تری داشته باشند.

این جشنواره به داوری خانم نجفیان رئیس اتاق اصناف ایجرود وخانم عبدی کیا رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان ایجرود داوری شد و به ۱۰ نفر از برندگان جوایزی اهدا شد.

انتهای پیام/

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست